0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Evde Klima Dış Ünite Temizliği

Evde Klima Dış Ünite Temizliği

Evde Klima Dış Ünite Temizliği


Klimalar günümüzün en iyi serinletme ve ısıtma cihazları arasında önemli bir yer edinmektedir. Evinizde ve işyerinizde bulunan klimaların mutlaka düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bakımı yapılmayan ve temizlikleri gerçekleştirilmeyen klimalar performansını düşürerek çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkarabilirler.


Klima temizliği işlemlerinde mutlaka profesyonel davranmanız gerekir. Herhangi bir şekilde klimanız ile ilgili olarak sorun yaşamak istemezseniz mutlaka bu cihazların düzgün bir şekilde temizlendiğinden emin olmalısınız. Klima temizleme işlemleri sırasında beklentilerini en iyi şekilde karşılanmasına dikkat etmeniz gerekir.


Eğer profesyonel bir hizmet almak istemiyor ve klimanızı kendiniz temizlemek istiyorsanız belirli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Her şeyden önemlisi iç ve dış ünitenin ayrı ayrı temizlenmesi gerektiğini ve farklı uygulamalar yapılması gerektiğini mutlaka bilmelisiniz. Evde klima dış ünite temizliği yaparken uygun metotlar ve solüsyonlar tercih edilmelidir. Temizleme ile alakalı daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Temizleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Temizliği
Klima Temizliği


Klima Temizlemenin Önemi Nedir


Evde klima dış ünite temizliği yapmanın birçok önemli faydaları bulunur. Hem iç hem de dış ünitenin temizlenmesi sizlere birçok açıdan önemli faydalar sunar. Bu faydalardan şu şekilde bahsetmek mümkündür:


• Klimanın temizlenmesi her mevsim daha rahat çalışmasına olanak tanır.
• Klima temizleme işlemleri sırasında toz temizlenir ve bu da klimanın daha sağlıklı bir hava üretmesine olanak tanır.
• Klimalar düzenli olarak temizlendiklerinde ömürleri daha uzun olur.
• Klima temizleme işlemi yapıldığında klimanız daha az enerji sarf eder.
• Bununla birlikte klimaların daha yüksek bir performans ile çalışması sağlanır.


Klima konusunda profesyonel davranılması gerekir. Her ne kadar evde klima dış ünite temizliği yapacaksanız dahi mutlaka bu işlemi nasıl yapılması gerektiğini önceden araştırmaya dikkat etmeniz önem arz eder.

Klima dış ünite montajı
Klima dış ünite montajı


Evde Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?


Evde klima dış ünite temizliği yaparken mecbur olmadıkça bu cihazlara su tutmamaya dikkat edin. Temizleme işlemleri önce klimaların elektrik bağlantısını kesin. Hava çıkış parçalarını da yavaşça çıkararak temizleyin. Temizleme sırasında yoğun bir toz ile karşılaşabilirsiniz. Fanların mutlaka bu tozlarından arındırılmasına dikkat edin. Klimalarınızı mutlaka her sene temizlemeye büyük bir özen göstermeniz gerekir.

Evde Klima Dış Ünite Temizliği
Evde Klima Dış Ünite Temizliği

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin