0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Vestel Klima fl Hatası

Vestel Klima fl Hatası

Vestel Klima fl Hatası ve Çözümü


Vestel klimalar evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan markalardan biridir. Kullanıcı gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan bu klimalar her türlü mekânı ısıtma soğutma konusunda yüksek standartlara sahiptir. Ancak her elektronik cihazda olduğu gibi Vestel klima modelleri de birtakım arızalar meydana getirmektedir. Bu arızalardan birisi de Vestel klima fl hatası olarak karşınıza çıkmaktadır.


Vestel klima fl hatası klimaların filtreleri için cihaz tarafından yapılan bir uyarıdır. Yani klima filtrelerinin temizlenme vaktinin geldiğinin uyarısı size yapılmaktadır. Bu hatanın giderilebilmesi için filtre bakımının yapılması gerekir. Genellikle düzeli bakım yapılmayan klimalarda sıklıkla bu hata ile karşılaşılmaktadır. Diğer tüm Vestel klima arıza kodları için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.


Klimada FL Arızası Nasıl Giderilir?


Firmamız uzun yıllardır klima tamir bakım alanında profesyonel hizmet vermektedir. Klimaların FL hatası karşısında da profesyonel olarak sizlere destek vermektedir. Vestel klima fl hatası filtre temizleme uyarısı anlamına geldiğinden mutlaka profesyonel olarak destek almanız gereklidir. Bu arıza durumunda klimanın tüm ışıkları sırası ile yanar. Bu durumda filtreleri söküp temizleyip yerine tekrar takabilirsiniz.


Ancak klima filtresi temizleme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız amatör bir şekilde müdahale etmek doğru değildir. Bu süreçte profesyonel servis desteği almanız gereklidir. Eğer filtreler temizlendikten sonra da FL arıza kodu yanıp sönmeye devam ediyorsa kumanda üzerinde bulunan ‘-‘ veya ‘+’ tuşlarına 5 sn basılı tutmalısınız. Sonrasında sorun giderilecektir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin