0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Yıkama

Klima Yıkama

Klima Yıkama İç Ünite ve Dış Ünite Yıkama


Sıcak havaların kurtarıcısı olan klimalar kış aylarında da soğuk havalardan önemli bir koruyucu cihazlardır. Bu cihazların kullanımının aksamaması ve düzenli bir şekilde çalışabilmesi için mutlaka profesyonel olarak temizleme ve bakım hizmeti almak gerekir. Ancak basit bir şekilde evde de periyodik bakım yapılabilir. Düzenli bakımlar yıllık bakımlarla birlikte klimaların ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır. Klima yıkama işlemi sonrasında klimalar daha temiz bir şekilde hava verecektir.


Evde ufak yöntemlerle klimalarınızın temizlenmesini sağlamak mümkün olmaktadır. Bu süreçte daha profesyonel bir hizmet almanız da mümkündür. Klima servisi olarak klima temizliği hizmet veren firmamız tüm klima marka ve modellerine uygun şekilde temizleme hizmeti sunmaktadır.

Klima Yıkama
Klima Yıkama


Klima Yıkama Nasıl Yapılır?


Klima yıkama işlemi yapabilmek için öncelikle gerekli malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Klima temizleme spreyi, elektrikli süpürge, toz maskesi, ufak bir fırça işinizi görecek malzemelerdir. Daha sonra klimaların iç ünitesinin ön panelinde bulunan tüm filtreleri yerinden çıkarmanız gerekmektedir. Filtreleri çeşme suyu altında uygun bir şekilde yıkayın ve kurumaya bırakın. Ancak bu işlemleri yaparken mutlaka klima şartelini kapatmayı da ihmal etmemelisiniz.


Profesyonel destek almak her zaman daha iyi sonuçlar verse de bu süreçte kendiniz de ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Elektrikli süpürge ile klimanın içerisinde ki tozları alarak klimanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Filtreleri temizlerken su dışında kimyasal kullanmak doğru değildir. Filtreler kuruduktan sonra da yerine takılması işlemini yapabilirsiniz.

klima temizliği nasıl yapılır
klima temizliği nasıl yapılır