0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Vakumlama Nedir?

Klima Vakumlama Nedir?

Klima Vakumlama Nedir?


Klima alarak ev ya da iş yerlerinin havasının kalitesini artırmak isteyen çok fazla kişi vardır. Yeni klima almak isteyenlerin her şeyi kuralına uygun olarak yapması gerekir. Bu kişiler klima alacakları servisten mutlaka klima vakumlama hizmeti almalıdır. Klima vakumlama nedir sorusuna verilebilecek en iyi yanıt klima çalışmadan önce hava ve nem boşaltılması işlemi yapılmasıdır. Firmamız bu konuda deneyimli kişiler ile hizmet sunar. Bu sayede kullanıcılar klimalarını alırken vakumlama yapılıp yapılmadığından tereddüt etmek zorunda kalmazlar.

Klima Vakumlama Nedir?
Klima Vakumlama Nedir?


Klima çalışmadan hemen önce yapılan bu uygulama 30 dakika sürer ve göstergeler yardımıyla takip edilir. Kullanıcıların bunun takibini yapması oldukça kolaydır. Vakumlama işlemi yapılmadan önce klima kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Klima kullanıcılarının sorun yaşamaması için mutlaka bu konularda deneyimli olan kişilerle çalışması gerekir. Klimalarınızın tüm bakım, tamir ve montaj işlemleri konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Klima Vakumlama Nedir konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Klima Servisi yazımızı okuyabilirisiniz.


Klima Vakumlama Neden Yapılır?


Klima içerisine girebilecek olan rutubet oksijen gibi gazlar klima içerisinde yoğunlaşmaz. Bu da klimaların zarar görmesine ve veriminin düşmesine neden olabilir. Yapılacak olan vakumlama işlemi sonrası kullanıcılar klimalarını en doğru şekillerde çalıştırmaya başlayabilirler. Klima içerisinde yer alan nem borular yardımıyla çekilir ve bu şekilde klima arındırılmış olur. Bu sayede borulardan sadece soğutucu akışkan yani klima gazı dolaşabilir.


Klima vakumlama nedir sorulardan bu açıklamalarla karşılaşmak mümkündür. Klima vakumlama yapıldığı zaman temiz, kuru, asitlerinden arınmış, oksijenden arınmış olur. Bu da klimayı en iyi kalitede kullanmayı sağlar. Firmamız hem derin vakumlama hem de üçlü vakumlama konusunda deneyimli bir ekipten oluşur. Üçlü vakumlama basınç testi sonrası sistem içerisindeki sıvı fazlaysa boşaltılır. Derin vakumlama yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir.


Klima Vakumlama Yapılmazsa Ne Olur?


Klima vakumlama nedir incelemesi yapanlar bu konuyla alakalı çok fazla bilgiyle karşılaşabilirler. Bu konuyla alakalı çok fazla kullanıcı yorumu da vardır. Klimalar iç ve dış ünite olarak adlandırılan iki parçadan oluşurlar ve bu parçalar arasında soğuk sıvı alışverişi olur. Bu sayede dışarı soğuk hava akışı sağlanır. Dış ünite içerisinde sıvı varken iç ünitede yoktur.


Fakat fabrika ortamında olduğu için ve atmosferle bağlantısı olması nedeniyle içerisine giren gaz, hava takip edilemez. Kullanıcılar vakumlama yaptırmazlarsa dış üniteden iç üniteye kirli bir akış gerçekleşir. Bu da köpüklenme oluşturur. Bunun olmaması için kullanıcıların vakumlama hizmetini en başta yaptırması gerekir. Sonradan yapılacak vakumlamanın da faydası yoktur.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin