0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Vakumlama

Klima Vakumlama

Klima Vakumlama


Klimalar evlerin ve iş yerlerinin kısacası tüm yaşam alanlarının en vazgeçilmez öğeleri arasında yer alır. Soğutma sistemi eğer atmosfer koşullarına açık kalırsa iç kısmına rutubet ve diğer kirleticiler mutlaka şarjı yapılmadan önce temizlenmelidir. Soğutucu sistemler içerisinde bulunmaması gereken ve bu sistemler içerisine kolayca yer edinebilen zararlı maddeler ise su ve hava olarak bilinir.


Sistem içerisinde ciddi anlamda bozulmalara neden olabilen oksijen ve rutubet mutlaka cihazlardan uzak tutulmalıdır. Eğer bu cihazların içerisine bu istenmeyen gazlar girerse mutlaka tekrardan boşaltılması gerekir. Bu boşaltma işlemi ise klima vakumlama olarak isimlendirilir. Daha detaylı bilgiyi Klima Montajı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Klima Montajı
Klima Montajı


Klima Vakumlama Teknikleri


Klima vakum teknikleri genelde iki farklı şekildedir. Birincisi derin vakumlama, diğeri ise üçlü vakumlamadır. Günümüzde en çok tercih edilen teknik ise genel olarak derin vakumlama işlemidir. Üçlü vakumlama daha çok basınç testi sonrasında hala sistem içerisinde sıvı olduğu düşünülüyor ise uygulanmaktadır. Klima yapılan klima sistemlerinde olması gereken özellikler arasında temizlik ilk sırada gelmektedir.


Aynı zamanda bu sistemlerin iç kısımlarının mutlaka kuru olması sağlanmalıdır. Bunların yanında asitten ve oksijenden de arındırılmış olması gerekir. Klima vakumlama işleminin 3 defa yapılması gerekir. Aynı zamanda bu işlemin yapılabilmesi için de vakum pompası kullanılmalıdır. Sistem içerisinde bulunan gazlar ve sıvılar zamanında temizlenmez ise zamanla cihazların bozulmasına neden olabilir. Firmamız bu süreçte sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Klima Vakumlama
Klima Vakumlama

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin