0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Soğuk İşareti

Klima Soğuk İşareti

Klima Soğuk İşareti


Klimaların hem ısıtma hem de soğutma yapan cihazlardır. Özellikle kış ve yaz aylarında klima kullanıcıların kullanım durumuna göre manuel olarak klimayı ısıtma ya da soğutmaya ayarlanması gerekmektedir. Genel olarak klima üreticileri bazıları hariç direk olarak kumandanın üzerine klima soğuk işareti ya da klima ısıtma işareti olarak koymamışlardır.


Klimaları soğutmaya almak için klima kumandalarında genel olarak 3 farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanırken soğutma modu bazen kar simgesi bazen İngilizce soğuk anlamına gelen “cool” veya soğutma tuşuna basar sağlanmaktadır.

klima soğuk işareti
klima soğuk işareti


• Arçelik, Vestel ve akıllı kumandalar klimalarda soguk isareti klimaların bazı modellerinde Isıt ya da soğut veya heat yada cool olarak direk kumanda üzerinde yazmaktadır.


• Klima soğutma işareti bazı klimalarda ise kumada üzerinde bulunan mode tuşuna basarak kar simgesinde getirerek.


• Klima soğuk ayarı yine mode tuşuna basarak klima kumanda ekranın kenarında bulunan kar simgesi veya cool yazısını ok işareti getirerek yapılmaktadır.


Klima mode tuşuna çokça basmak her hangi bir soruna neden olmamaktadır. Kendi içerinde Heat, Dry, Cool, Fan olarak bir döngüye sahiptir. Bunlar ısınma, nem alma, soğutma ve sadece fan olarak geçmektedir.


Klimaların ideal kullanım derecesi 22 -23 derecelerdir. Klima soğuk işareti ile soğutmada çalıştırdığımız zaman bu derecelerde kullanmaya özen gösterin. Klima Soğuk İşareti ile yada Klima soğutma modunda çalışıyor ama soğutmuyorsa bu klimada başka bir problemin olduğunu göstermektedir. Arıza durumuna göre ilgili Klima Soğutmuyor sayfalarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

klima kumandası
klima kumandası

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin