0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klimada Run Ne Demek

Klimada Run Ne Demek

Klimada Run Ne Demek?


Klimada run ne demek sorusu tüm klima kullanıcısının yanıtını bilmesi gereken bir sorudur. Klimalarda birtakım tuşlar ve semboller vardır. Bunlardan birisi de klimada bulunan run ışığıdır. Run ışığının yanıp sönmeye başlaması klimada birtakım sorunlar olduğunu gösterebilir. Böyle durumlarda kişiler run ışığının yanıp sönmesi nedeniyle klimayı teknik servise göstermek gerekir. Bu işlem sırasında kişilerin amatör bir müdahalede bulunmaması gerekir. Klimada run ne demek sorusu da bu bakımdan önem taşır. Run ışığı yanıp sönüyor ise servis olarak şu kontrolleri gerçekleştirmeliyiz:

Klimada Run Ne Demek?
Klimada Run Ne Demek?


• Klimanın besleme gerilimi mutlaka kontrol ediliyor.


• Termistör direncinin kontrol edilmesini sağlıyoruz.


• İki aşama sonrasında eğer bir sorun yoksa farklı sorunlara bakıyoruz.


• Sorun kompresör kaynaklı da olabilmektedir.


• Bu nedenle mutlaka kompresör motorunun sargı dirençlerinin de kontrol edilmesini sağlamaktayız.


Klima teknik servisi olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya özen gösteriyoruz. Tüm bu kontrollerin mutlaka profesyoneller tarafından yapılması büyük bir önem taşımaktadır.


Klimada Run Ne Demek konusunda daha güvenilir ve ayrıntılı bilgiler için Klima Servisi yazımızı inceleyebilirsiniz.


Klimada Run Işığı Yanıp Sönme Nedenleri


Klimada run ne demek sorusu kadar bu terimden kaynaklı sorunların nedenleri de önemlidir. Bir klimada eğer run ışığı yanıp sönüyor ise bunun birtakım nedenleri olabilir. Bu nedenleri saptamadan tamir etmek garantili bir işlem olmayacaktır. Bu nedenle müşterilerimize her zaman garantili teknik servis hizmetleri vermeye özen göstermekteyiz. Klimada run ışığının yanıp sönme nedenleri şu şekildedir:


• Klimanızın kompresör mekaniğinde kitlenme olabilir.


• Kompresör sargılarında kısa devre olabilir.


• Kompresör kalkış sıcaklığını izleyen termistörlerde bir sorun meydana gelmiş olabilir
.

Klimada Run Ne Demek?
Klimada Run Ne Demek?


Bu faktörler göz önünde bulundurularak bir tamir işlemi yapmak gerekir. Kişiler klimalarını daha etkin bir şekilde kullanabilmek için bu sorunlarda mutlaka profesyonel bir destek almak zorundadırlar.

Klimada Run Işığı Tamiri


Klimada run ışığı ile ilgili olarak bir sorun yaşanıyor ise profesyonel bir hizmet alarak bu ışığın tamir işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de firmamızı aramanız yeterli olmaktadır. Firmamız klima tamir işlemlerinde beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veriyor ve profesyonel bir hizmet ile sizlere en iyi standartlarda tamir desteği sunuyor. Fiyatlarımız da her anlamda uygun düzeydedir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin