0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Dış Ünite Temizliği

Klima Dış Ünite Temizliği

Klima Dış Ünite Temizliği


Klimaların en çok kirlenen ve toz alan kısımları dış ünitelerdir. Düzenli bir şekilde bakım ve temizleme işlemi yapılmadığında klimalar çok ciddi sorunlar meydana getirebilmektedir. Yaşam alanlarının daha işlevsel ve yaşanılır hale gelmesinde klimaların yüksek performans ile çalışması son derece önemlidir. Bu nedenle belirli periyotlarda klima dış ünite temizliği yapılması gereklidir.


Klimaların dış ünitelerinin düzenli olarak temizleme işlemi yapıldığında mekanlarınızda daha sağlıklı bir ortam yaratabilme imkanı bulabilirsiniz. Dış ünite temizlenirken profesyonel bir klima servisi hizmeti almanız gerekmektedir. Klima Bakım Servisimiz uzun bir süredir klima bakım ve temizliği hizmetini sizlere en iyi şekilde sunmaktadır.

klima dış ünite temizliği
ev titi klima dış ünite temizliği


Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır?


Klima dış ünite temizliği nasıl yapılır sorusu yanıtı merak edilen konular arasındadır. Klimaların bakımı sırasında dış ünite temizliği son derece önemlidir. Özellikle performansı yükseltmesi açısından son derece önemlidir. Klima dış ünite temizleme işlemi şu şekilde yapılabilir:


• Öncelikle dış ünite panelini nemli bir bez ile temizlemeniz gerekiyor.
• Fan bölümünün yumuşak bir fırça ile temizlenmesi gereklidir.
• Fan motoru yine uygun bir fırça ile temizlenir.
• Kart ve kart kutusu olan kısımların temizlenmesi gerçekleştirilir.
• Motor yataklarının temizliği yapılır ve rulman kısımlar yağdanlık ile detaylı bir şekilde yağlanır.
• Kondanser serpantini bölümü basınçlı bir su ve uygun kimyasallar ile yıkanır.
• Kompresör ayakları anahtarlar ile kontrol edilerek sağlamlığı ölçülür.
• Elektrik panosu fırça ile temizlenir.


Bu işlemler sırasında tüm parçaların da kontrolleri firma çalışanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Eğer arızalı bir parça mevcut ise bu parçanın tamiri de klima sahiplerinin bilgisi dahilinde gerçekleştirilir. Klima Temizliği konusunda firmamız her türlü klima markasının dış ünite temizliğin detaylı olarak yapabilmektedir.

Klima dış ünite montajı
Klima dış ünite montajı
Klima Temizliği
Klima Temizliği
klima bakım servisi
klima bakım servisi

Yorumlar: 1

  1. […] Bakım Servisi olarak Klimanın dış ünite temizliği yaparken iç ünitenin aksine sökülmeden evap kısımları ilaçlanarak basınçlı su ile […]

Yorumunuzu ekleyin