0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima İç Ünite Neden Su Akıtır

Klima İç Ünite Neden Su Akıtır

Klima İç Ünite Neden Su Akıtır?


Klima iç ünite neden su akıtır problemi oldukça ciddi karşılaşılabilecek sorunlar arasındadır. Bu sorunların giderilebilmesinde firmamız son derece titiz bir çalışma gerçekleştirir. Bizlerle iletişime geçen müşterilerimiz için daima beklentilerin ötesinde bir hizmet sunarak klimalarınızın kaliteli bir şekilde tamir edilmesini sağlarız.


Klima iç ünite su akıtmasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenle bizlerle iletişime geçtiğinizde firmamızı klimalarınızda meydana gelen sorunların çözümlenmesini sağlar. Hızlı ve profesyonel bir şekilde klimalara müdahale eden personellerimiz sorunun pratik ve garantili bir şekilde tamir edilmesini sağlar. Klima su akıtma konusunda daha detaylı bilgi ve ayrıntı için Klima Tamir Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.


Klima İç Ünitesinden Su Akıtma Nedenleri


Klima iç ünite neden su akıtır sorusunda birçok farklı açıdan yanıt vermek mümkündür. Özellikle bakımı yapılmayan klimalarda bu sorun oldukça fazla karşılaşılır. Klimanın iç ünitesinin su akıtmasında karşılaşılan problemler arasında birçok farklı durum söz konusudur. Firmamız garantili klima servisi hizmetleri sunarak bu sorunların kısa sürede çözümlenmesini sağlar.

Klima İç Ünite Neden Su Akıtır
Klima İç Ünite Neden Su Akıtır

• Klima iç ünitenin su akıtmasının en önemli nedenlerinden biri su hattının tıkanmış olmasıdır.


• Klimanın iç ünitesinin meylinin bozulmasından dolayı iç ünite su akıtır.


• Klimanın iç ünitesinin su gider tavasının boru bağlantısı çıkmış olmasından dolayı iç üniteden su akıtır


• Klimanın su gider borusunun ucunun yakarı bakması dolanması gibi nedenlerden dolayı klima iç üniteden su akıtır


• Klima su gider borusunun altına konulan kova, damacana ve su bidonun gibi malzemelerin su ile dolmasından dolayı klima iç ünitesinden su akıtır.


• Klima iç ünitede kirlilikten dolayı buzlanma yapar ve tahliyesi yetirtilememesinden dolayı klima iç ünitesinden su akıtır.


• Klimanın gazı eksik olmasından dolayı buzlanma yapar suyun fazla olmasından dolayı tahliye yetiştiremez ve klima iç ünitesinden su akıtır.


• Aynı zamanda klimanın iç ünitesinden gelen suyun tahliye borusunda herhangi bir yırtık da olabilir.


• Klimanın plastik kasasında çatlak kırılma ve ezilme gibi durumlar klimanın iç ünitesinden su akıtma problemi yapabilmektedir.


• Kliman iç ünitesinin zamanında yapılmayan bakımından kaynaklı olarak su gider tavasının kirlilikten dolayı tıkanması


Klimalarınızın yüksek bir performans ile çalışması ve aynı zamanda elektrikten tasarruf sağlaması için mutlaka düzenli olarak bakımdan geçirilmesi gerekir. Klimaların iç ünitesinin su akıtmasının birden fazla nedeni bulunur. Bu nedenlerin ilki klimaların gazının eksilmesidir. Eğer klima gazı bitmişse veya bitmeye yaklaşmışsa iç ünitelerde su akıtma problemi ile karşılaşılabilir.

Aynı zamanda klimalarınızda çok yüksek gaz basıldığında da klimanın ilk ünitesinde bir sorun meydana gelebilir. Böyle durumlarda mutlaka profesyonel klima servisi hizmeti almanız gerekir.
Bununla birlikte iç ünitede yer alan drenaj hortumu adı verilen hortum tıkanmışsa ya da bu hortumun uç kısmı yukarıya doğru kalkmışsa bu durumda yine ilk ünitenin su akıtmasına neden olabilir. Klimalarınızın sağlıklı çalışabilmesi için mutlaka her sene periyodik bir bakımdan geçirmeniz oldukça büyük bir önem taşır.


Klima İç Ünite Su Akıtma Sorununun Çözümü


Klima iç ünite neden su akıtıyor problemi ile karşı karşıya kalan müşterilerimiz bizlerle iletişime geçtiklerinde hızlı bir şekilde klimalarının bu probleminin giderilmesini sağlayabiliriz. Beklentilerinize yanıt veren ve her türlü klima hizmetinde sizlere profesyonel destekler sunan firmamız her türlü klima hizmetinde oldukça detaylı çalışmalar yapar.


En yakın klima servisi olarak aradığınız hizmetleri sizlere kısa sürede sunuyoruz. Yetkili klima servisi kalitesinde sunduğumuz bu hizmetler sayesinde klimalarınızın ömrünü uzatıyor ve bu süreci çok daha kolay bir hale getiriyoruz. Klima servisi iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilir ve her türlü klima modeli hakkında bizlerden tamir hizmeti alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin