0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Klima Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?

Klima Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?

Klima Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?


Klimaların verimli bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için, düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Klimalarına önem verenler, klima bakımı kaç yılda bir yapılır? konusuna daha yakındırlar. Sağlıklı çalışabilen bir klimanın bakımının yılda 3 defa yaptırılması gerekir. Bu bakımlar sırasında klimaların genel kontrolleri yapılır.


Mevsim geçişleri sırasında klima bakımlarının yapılması çok önemlidir. Böylece o dönemin rahatça geçirilmesini sağlar. Kış aylarına nazaran klimalar yaz aylarında daha fazla kullanılır. Yazın sıcak havalarından kurtulabilmek için, klimaların sorunsuz çalışması gerekir. Yazın sorunlu olarak çalışan klimalar kullanıcılara önemli sorunlar yaratabilirler. Bunun olmaması için bakımların dikkate alınması gerekir. Klimalarda yaşanan sorunların bir çoğu, bakım yaptırılmadığından dolayı kaynaklanır. Bakımla alakalı daha ayrıntılı bilgi ve fiyatlandırma için Klima Temizliği yazımızı okuyabilirsiniz.

Klima Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?
Klima Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?


Klima Bakımı Neden Düzenli Yapılır?


Klimalar hastalık yaymaya çok uygundurlar. Düzenli olarak bakım yapılmayan klimaların filtreleri kirlenir. Parçaları eskiyebilir. Bunun sonucunda da performansı düşmeye başlar. Performansı düşen klimalar verimlilik de sağlamazlar. Bu da kullanıcıların sorunlar yaşamasına neden olur. Bunun olmaması için mutlaka düzenli bir bakım yapılması gerekir. Bakım yapılmayan klimalar tozlarla birlikte bakteri de yayar. Bu da kullanan kişilerin hasta olmasına ortam hazırlar.


Klimaların iç ve dış bakımları düzenli olarak yapıldıklarında daha konforlu bir kullanım sunarlar. Klima bakımı kaç yılda bir yapılır incelemesinin yapılmasının bir nedeni de kullanıcıların hastalıklardan korkmasıdır. Zatürre gibi tehlikeli hastalıkların oluşmasından kaçınmak için mutlaka bakımlar yaptırılmalıdır. Yapılacak olan bakımların başarılı olabilmesi için, bu konuda uzman olan kişilerden hizmet alınması gerekir. Böylece başarılı bir şekilde bakım yaptırılmış olur.

klima filtre temizleme
klima filtre temizleme


Klima Bakımı Ücretleri Ne Kadar?


İç ve dış ünite kontrolleri, bakır boru hattı ezilmesinin incelenmesi gibi durumlar, bakımlar esnasında yapılan işlemlerden bazılarıdır. Bunun dışında birçok kontrol bakım esnasında yapılır. Bu bakımların kaliteli sonuçlanmasını isteyenler, güvenilir yerlere başvurmalıdırlar. Klima bakımı kaç yılda bir yapılır? araştırması çoğunlukla yaz aylarında yapılan incelemelerdendir.


Fakat mevsim geçişlerinden önce bakımların yapılması çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında klima daha çok kullanımda olur. Bu nedenle yaz gelmeden bakımlarının tamamlanmış olması gerekir. Eğer ki değişecek malzemeler varsa, bu zaman diliminde kolayca tespit edilmiş olur. Klima bakımlarının iyi sonuçlanabilmesi için doğru zamanı seçmek önemlidir.

Klima Nasıl temizlenir
klima nasıl temizlenir

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin