0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Cartel Klima Soğuk Ayarı

Cartel Klima Soğuk Ayarı

Cartel Klima Soğuk Ayarı


Klimalar tercihinize bağlı olarak soğuk veya sıcak koşullarda kullanabileceğiniz ürünlerdir. Hava koşulları ve mevsimler doğrultusunda klima ayarınızı yapabilirsiniz. Yaz mevsimlerinde sık sık klimanızın soğuk ayarını kullanabilirsiniz. Bu ayar sayesinde mevsime bağlı sıcak hava koşullarından uzaklaşabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.


Cartel klima soğuk ayarı ile dilediğiniz ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz ayar sayesinde gün boyu rahat edebilirsiniz. Klimanızı soğuk ayara getirebilmek için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bu adımları izleyerek kolay bir şekilde ayar değişikliği yapmanız mümkündür.

ev tipi klima montaj ücretleri
Cartel Klima Soğuk Ayarı


! Cartel klima soğuk ayarı konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.!


Cartel Klima Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır


Klimanın sıcak ayarını kış aylarında kullanabileceğiniz gibi soğuk ayarını ise yaz aylarında kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminin verdiği sıcaklık etkisiyle sık sık bulunduğunuz ortamlarda gününüzü rahat bir şekilde geçirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada yardım alabileceğiniz Cartel klima soğuk ayarı sayesinde aradığınız ferahlığa ulaşmanız mümkündür. Klimanızın soğuk olarak aktif edebilmeniz için uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları kolayca gerçekleştirerek bulunduğunuz ortamda soğuk havayı sağlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:


• Klimanızın iç ünitesi kapalıysa oğul of tuşu üzerinden üniteyi açık hale getirebilirsiniz.


• Daha sonra MODE tuşuna basarak ekranda kar sembolü görene kadar beklemelisiniz.


• Tuşa bastığınız süre boyunca ekranı kontrol etmeniz önemlidir.


• Klima soğutma moduna böylelikle alınmış olur. Alt ve üst yön tuşlarıyla dilediğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde sıcaklığını ayarlarken ekrandan takip etmeniz gerekir.


Bu işlem sonrasında ise üfleme hızını yani san hızını seçmeniz gerekir. Bunun için de FAN SPEED düğmesine basmanız gerekir. Sizin için sunulmuş olan farklı fan seçenekleri arasından birini seçebilirsiniz.


Cartel Klima Soğuk Üflemiyor


Sıcak bir yaz günü Cartel klima soğuk ayarı yapmak istiyor fakat başaramıyorsanız klimanızda bir sorun olabilir. Böyle bir durumda öncelikle kumandanın ısı ayarı kontrolünü yapabilirsiniz. Kumanda aracılığıyla kar sembolüne getirerek ısıyı 18 dereceye ayarlayabilirsiniz.

Cartel Klima Soğuk Ayarı
Cartel Klima Soğuk Ayarı


Kartel klimanız soğutma işlemi için 5 dakika sonra devreye girer. Yine aynı şekilde gazın soğuması için de 5 dakika zamana ihtiyaç vardır. Yani klimanızın soğuk üfleyebilmesi için yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekir.

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin