0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Cartel Klima E4 Hatası

Cartel Klima E4 Hatası

Cartel Klima E4 Hatası


Klimalar, yıl boyunca kullanılan ürünlerdir. Her türlü hava durumu ve sıcaklığı için kullanabilmeniz mümkündür. Sıcak veya soğuk havalara özel olarak dilediğiniz dereceye getirebilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Pratik bir kullanım şekliyle karşınıza çıkan bu ürünleri ev veya iş yerleriniz için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.


Bazı durumlarda klimalarınız zaman zaman hata verebilir. Her mevsime uygun olarak kullanabildiğiniz bu cihazları uzun süreli bir şekilde kullanabilmek için oluşan arızayı zamanında fark etmek önemlidir. Klimalarınızda farklı sorunlar meydana gelebilir ve her bir sorun farklı durumlara hitap eder. Cartel klima e4 hatası görüyorsanız bunun belli başlı sebepleri vardır ve çözüm de bu doğrultuda olmalıdır. Teknik servisiniz durumu profesyonel bir şekilde çözecektir.


Cartel klima E4 hatası konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Cartel Klima E4 Hatası
Cartel Klima E4 Hatası


Cartel Klima E4 Hatası Ne Anlama Gelir


Cartel klima E4 hatası klimalar üzerinde sık sık karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Bu sorun klimanın dış ünitesiyle alakalıdır. Bu sebepten ötürü arızanın kısa sürede tespit ve tamir edilmesi de makine sağlığı noktasında oldukça büyük öneme sahiptir.


Bu tip sorun genelde klimanızın dış cepheden aldığı bir darbeden kaynaklı olarak gerçekleşir. Aynı zamanda dış üniteden dolayı oluşmuş bir arıza sonucunda ortaya çıkmış olması da mümkündür. Bunların yanı sıra kompresörün ısınması da e4 hatasına bağlı olarak değişebilir. Bu hatayla karşılaştığınızda en kısa sürede klimanızı tamir etmek için gerekli olan işlemleri başlatmalısınız.


Cartel Klima E4 Arızası Çözümü


Klimalar zaman zaman arıza veya hata gibi durumlar verebilir. Bu tip durumlarda tam anlamıyla cihazınızdan verim almanız mümkün değildir. Cartel klima E4 hatası içinde profesyonel yardım almaya gerek duymadan önce uygulayabileceğiniz bazı adımlar vardır. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:


• Öncelikle klimanızın herhangi 1 darbe alıp almadığından emin olmalısınız.


• Daha sonra dış fanı kontrol etmelisiniz ve buradan hava çıkışı olup olmadığına karar vermelisiniz.


• Kompresörün ısısını kontrol etmelisiniz ve klimayı bir süre dinlendirmelisiniz.


• Son olarak ise klimanızın iç temizliğini gerçekleştirmelisiniz.


Bu işlemleri uyguladıktan sonra sorun hala çözülmüyorsa profesyonel bir yardım almanız gerektiği anlamına gelir.

Cartel Klima E4 Hatası
Cartel Klima E4 Hatası

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin