0 312 544 42 86
0532 499 24 84

Bosch Klima Temizleme

Bosch Klima Temizleme

Bosch Klima Temizleme


Klima kullanımı hemen her ortam için son derece gereklidir. Kaliteli ve yüksek standartlarda tasarlanan klima markaları arasında Bosch en çok tercih edilenlerden biridir. Yüksek kalite standartlarına sahip olsalar dahi Bosch klima modelleri de yüksek derecede bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bosch klima temizleme işlemi sırasında mutlaka kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar bulunmaktadır.


Bu temizleme işlemleri evde yüzeysel olarak yapılabileceği gibi detaylı olarak yıllık düzeyde de yapılabilmektedir. Klimalar temizlenirken en çok dikkat edilen konu filtrelerin temizlenmesidir. Ancak filtrelerden daha da önemli olan kısımlar bulunmaktadır. Dış ünitenin iç kısımlarında da temizlenmesi gereken fanlar bulunur ve bu fanların temizlenmesi için de profesyonel teknik servis hizmeti almak önem taşır. Bosch klima temizleme firmamız sizlere yüksek standartlarda hizmetleri detaylı olarak vermektedir. Bosch klima konusunda daha detaylı bilgi için Bosch Klima Servisi yazımızı okuyabilirsiniz.

ankara bosch klima servisi
bosch klima servisi


Bosch Klima Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?


Klimaların hava sirkülasyonu sağlayan ön panelde birtakım filtreler bulunmaktadır. Çalışma sırasında bu filtreler odada ki tüm tozu üzerine toplayarak havanın akım yapmasına engel olur. Bu filtreleri belirli periyotlarda temizlemeniz gerekir. Hava filtrelerini yıkamak için ön panelde ki kapağı açın ve filtreleri yerinden çıkarın.


Ancak panelleri klimaların çalışması esnasında açmamanız gerekir. Bu durum cihazın arızalanmasına ya da elektrik problemlerine yol açabilmektedir. Klimanız çalışmaz durumdayken filtreleri çıkarın. Önce tozunu elektrikli süpürge ile çektirin ve sonra da sabunlu su ile nazik bir şekilde yıkayın. Hava filtresini iterek tamamen sabitleyerek yerine takın.


Bu işlemi iki haftada bir tekrarlamak klimalarınızın daha iyi soğuk ve sıcak hava vermesine yardımcı olur. Aynı zamanda çalışma sırasında biriken tozların odaya salınmasını da engellemiş olursunuz. Bosch klima temizleme işlemi konusunda firmamız sizlere profesyonel düzeyde hizmet vermektedir. Klima temizleme fiyatları konusunda da müşterilerimize en ulaşılabilir fiyatları sunmaktayız. Temizleme konusunda daha detaylı bilgiyi Klima Temizliği yazımızı okuyabilirisiniz.

Klima Temizliği
Klima Temizliği

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin